1. päev (27. mai) Tallinn – Käsmu 90 km

Esimene matkapäev sai kokkuvõttes päris emotsionaalne. Enne matkale siirdumist oli hommikul veel Leigaritega esinemine Vabaõhumuuseumis ja seejärel transportis õde mind Lasnamäele tühjaks kolitud korterisse, et suure sahmimisega viimased asjad rattale pakkida. Vaja oli jõuda Jüriöö parki matka stardikohta kella poole kaheks. AK uudiste kaamerasse pidin veel head nägu tegema ja teatama, et 100 päeva pärast siis näeme.  Ja ohsa jeerum, kui palju inimesi  sinna parki oli kogunenud – lisaks pereliikmetele ja sõpradele oli Priit (kes kogu seda lahkumisetendust korraldaski) kokku ajanud mõned matkakaaslased sügisesest unustamatust Nepali matkast ja mõned rattasõbrad, keda ma enne ei tundnud. Priit ise lubas mind saata väheke pikemalt.

Start natuke venis, sest teletegijad sättisid oma drooni kuskile taevalaotusesse. Aga lõpuks oligi aeg hüvasti jätta – tsutsufrei perekond, sõbrad ja seltsimehed. Ja 9 ratast asus veerema mööda Peterburi võluvat maanteed  Käsmu suunas. 

Kaasteelised olid muidugi üsna sportlikus vormis, nii et kohati tõusudel tekkis mul oma “pooletonnise” rattaga juba esimesi väiksemaid raskusi. 26-27 km/h oli selline tavaline kiirus. Viimane ots läks siiski juba ladusamalt, ilmselt hakkasid jalalihased aru saama, mida neilt oodatakse ja millega üldse tegu on. Enne Käsmu öömajale minemist tegime õhtusöögi Võsu kõrtsis. Hea soe söök kulus ära. Võsult sõitsime mõni kilomeeter edasi  Käsmu majutuskohta Laane pansionaati. Saun oli vääriline tasu küll nähtud vaeva eest. Õhtul sõitis osa seltskonda Tallinna tagasi, ülejäänutel oli aeg tuttu minna.

3 mõtet “1. päev (27. mai) Tallinn – Käsmu 90 km” kohta

  1. Teise päeva õhtul kell 7 peaaegu kolme päeva norm juba tehtud. Ära üle ka pinguta, väsid ära niimoodi. Mis siis veel vihmastel päevadel saab, kui muud pole niikuinii tarka teha kui veereda:)

  2. Pühapäeval rattaga sõites tuli mulle Kuusalu kandis vastu suurem seltskond ratastel, kus keskmine rattur vedas suuri pakke. Mõtlesin, et huvitav miks üks kõigi pakke veab? Õhtul AKd vaatates selgus, et pakid kuulusidki ühele mehele:) Edu! Jälgin huviga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.