33. päev (28.06.) Umeå

Niisiis puhkepäev. 9 päeva ja 560 km tagasi oli viimane puhkepäev Oulus, nüüd siis juba jälle. Looder! Aga täna oli pool päeva ka tegemist, et saaks ratta mõnele meistrimehele oh-hooldada anda. Läksin nõnda interneti andmeid mööda vaatama. Esimene rattatöökoda oli täitsa valmis aitama, kuid midagi jäi puudu. Meistrimees ütles küll, et ees hammasratas ja ka kett tuleb ära vahetada, aga mida pole, seda pole. Andis aga mulle 3 aadressi, kus võiksin õnne proovida. Umbes 4 km sõitu ja jõudsin suuremasse spordipoodi, aga sealt öeldi kohe ilma tseremoonitsemata, et ei võta hetkel rattaid hooldusse, mida sellest poest pole ostetud. Tööd olevat liiga palju. Samas andis ka tema vihje, kuhu võiksin pöörduda. Vaid paar kilumeetrit eemal oli XXL hiiglaslik spordikaupade pood. Ka seal ütles mees esialgu, et palju tööd on. Tema rootsikeelsest jutust teise kliendiga sain nii palju aru, et järgmise nädala reedeni on järjekord. Aga tegin haleda näo pähe nagu tuppa roojanud kassil ja ütlesin, et pikk matk pooleli,  oleks hädasti abi vaja. Ja tal hakkaski must kahju. Ütles, et lihtsalt ei saa mind sellise ketiga edasi lasta. Vahetas hammasratta ja keti ära, mis läks mulle maksma 775 krooni ehk umbes 74 eurot. Kett oli tõesti väga nadisse seisu jõudnud ja vahetataval hammasrattal ka hambad üsna nüriks kulunud. Sestap ei tahtnud ka ketiga eriti läbi saada, kui käiku vahetasin. Seega hädavajalikud tööd ja hea, et tehtud said.  Hoobis kõbusamaks läks sõit küll, kui uued jupid küljes.

Sain Umeås ringi liikuda nii rattaga kui jalgsi. Senise Rootsi aja parimaks kohaks võis Umeå linna pidada kahtluseta. Igati vinge jalgrattalinn. Päris linnakeskus on täiesti autovaba, nii et üsna mõnus oli seal ka jalgsi ringi tiksuda. Mu öömaja oli ainult mõnesaja meetri kaugusel keskusest. Õnneks õhtul peale tibutamise suuremat vihma ei esinenud, samas ei kahetsenud ma kopika eest, et veel üheks päevaks sinna jäin. Lisaks hea võimalus veel pubis Inglismaa-Belgia mängule kaasa elada Falcon õlle seltsis, 8 € tükk.  Nagu kohalik gröösus.

2 mõtet “33. päev (28.06.) Umeå” kohta

  1. umea ja vaasa kui palju tekkis km. Kaks aastat tagasi tahtsime läbida stocholmist helsingisse võimalikult kiiresti puhkuse ajalt aga tekkis ajapuudus. Kuna stocholmist umea kulus 10 päeva aga meie eesmärk 2 inimest oli 100 km päevas, kuna see marsuut mis on peatee kaardi järgi on kiirtee ja seal ei tohi liikuda jalgrattaga. Mind huvitab see kuidas läbid Rootsi ja Taani silda kuna see on 10 km pikk aga rattaga peal ei lubata minna. Igal juhul edu ja jõudu et see retk läbida ajajooksul mis on seatud sul 100 päeva. NB Umeas sõitsime laevaga Vaasa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.