19. päev (14.06.) Lindudelaht – Vaskiluoto 75 km (koos linnas poes käiguga 80 km)

Lindudelahe ääres hommikul  ärgates ei raatsinud kuidagi üles ennast ajada, aga nagu ikka sunnivad lõpuks loomulikud vajadused seda tegema. Aga hommikune uni oli eriti magus täna. 

Igapäevased rutiinsed toimetused tehtud veeresin 22 km ühe hooga esimesse asulasse nimega Korsnäs. Teel oli aga taas põnev kohtumine. Nimelt jooksis vaevu minust 10-15 meetrit eespool üks punakaspruuni värvi suur loom (punahirv ilmselt) üle tee. Talle järgnes kohe ka teine, kes jäi keset teed hetkeks seisma, vaatas korra vasakule ja paremale, et ega autosid ei tule. Ei tulnud, ainult üks rattur, kes neid tähelepanelikult uudistas. Ja juba tormas ka tema põõsaste vahele. Võimsad ja elegantsed loomad olid.  Kusjuures Korsnäsi asulas juba olles lippas ka üks jänkuonu üle tee metsa poole 🙂 

Vahemärkusena tuleb täheldada, et siinmail (vähemalt kuni Vaasa linnani) enam poodides ja kohvikutes soome keeles minu poole ei pöörduta (müüja tervitus kõlas seal moi asemel hei) ja asulate nimedki pigem rootsi keeles.

Ülejäänud tee sel päeval midagi erilist enam endaga kaasa ei toonud. Väntasin peaaegu Vaasani välja. Enne Vaasat asub Vaskiluotos kämping Top Camping Vaasa, mille tipphooaeg polnud veel alanud. Süüa näiteks ei saanud, aga selle võrra oli hind ka madalam – vaid 13 eurot (muidu Soomes maksis telkimine kämpinguplatsil ca 20 €). Üldiselt oli see kämping selline rahulikum koht ja mugavam telkida kui eelmised 2 kämpingut Soomes, kus telkisin. Söögi järgi tuli läbi tuuleiilide ja üle silla Vaasas poes käia, igavene lahmakas market oli, andis laapida teises otsas asuvasse toiduosakonda. Polnud harjunud enam nii pikki vahemaid jalgsi läbima. Kämping oli vähemalt seepärast hea, et sai mõned hilbud ära loputada, ennast pesta ja rahulikult hinge tõmmata. Ja seal sai katusealuses laua taga blogi kirjutada. . Katusealuses oli ka tuletegemise koht, kuhu laagerduvad soomlased tulidki sussitama oma vorstikesi. Üks neist soomlastest osutus eestlaseks. Sellest sain teada nii, et naine kuulis mind eesti keeles telefoniga rääkimas ja pöördus siis minu poole eesti keeles.  Õhtupoole tegin seal isegi tuld.  Muidugi ka kohustuslik tiir mere äärde.  Merelained ja lõkkeleegid – need on kaks võimast jõudu, mille vaatamisest kunagi ei väsi. 

Üks oluline sündmus oli sel päeval ka laias maailmas, nimelt algas Venemaal jalgpalli MM! Edaspidi tähendas see päris palju sahmimist ja lisakulusid, et saaks ka seda ülemaailmset spordipidu vaadata.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.