61. päev (26.07.) Hejlsminde – Kollund 71 km

Eile õhtul ehk 25. juulil võtsin matka jooksul esimest korda ühe neljast kaasavõetud raamatust lahti. Mu ettekujutus matkal aja sisustamise kohta asjade pakkimisel enne matka oli pisut vildakas. Lihtsalt oligi keeruline ennast pühendada raamatu lugemisele, kui ümberringi on nii huvitav. Aga raamat, mille lõpuks siis ikkagi avasin, oli Hardo Aasmäe väljamõeldud ja Juku-Kalle Raidi avaldatud “Mõttetute riikide aabits”. Aasmäe kirjeldab selles, miks kõik riigid mõttetud on. Argentina peatükist jäi meelde lause, et loodusseaduse kohaselt on nõnda, et mida kiiremini liikuda, seda vähemaks loomset massi jääb. Pani mõtlema enda liikumiskiiruse ja loomse massi seoste üle. Huvitav lugemine igatahes. 

Aga nüüd hommiku juurde. Kämpingus ööbimine tähendab lisaks kuludele ka seda, et ärkamine toimub ühiskondlikus korras hiljemalt kell 8. Sumin läheb üle laadaks ja laste kilked valjemaks, päikegi asub täistuuridel kütma üsna varakult. Kerge suutäis põske, hommikune külm lonks coca-colat, suplus basseinis ja minekule. 

Mõtted aga läksid sel päeval Lõuna-Eesti matkaradadele, sest reservpäästerühma kamraadid alustasid iga-aastast rattamatka, seekord Piusa kandist. Mulle oli see esimene kord sealt puududa. Väntasin mõttes nendega igatahes kaasa.  

Taani teede kiitmisest pole endiselt ära väsinud, aga kes see ikkagi oli, kes ütles, et taani maastik lame on? Täna siin Jüütimaal / Jüllandis eriti muud ei olnudki, kui tõusud ja laskumised. Üks 24 km lõik oli üsna vaevaline, kurk ka kuivas hirmsasti. Joogiks oli aga ainult kuuma vett joogitopsist (vesi läks selles väga kiiresti väga soojaks), nii et pidi vägisi sundima end sealt lonkse võtma ja alla neelama. Läkastama ajas siiski ka kohati.  Päris ilma veeta läbi ei aja selle ilmaga. Auhind ootas vahefinišis Krusas aga aus – külm Tuborg Classik, üks lemmikuid Taanis. Eriti sellistes oludes. 

IMG_1186.JPG

Sõidu ajal meenuvad teinekord ikka mõned kogetud hetked ja tuleb erinevaid mõtteid. Olen oma blogis nimetanud soome keelest ja rootsi keelest huvitavaid sõnu. Täna tuli meelde Koldingu söögikoha menüüs nähtud valik – oksemooripraad, või noh peaaegu. Okse peaks olema veis ja veise moor võiks olla lehm, nii et klapib küll loomalihaga. 

Mõtted liiguvad muidugimõista ka lähituleviku suunas. Mul kippus aega üle jääma, tuli hakata liikumiskiirust optimeerima. Nimelt pidin 6. augustiks jõudma Rostocki ja sealt õhtuks Berliini, et kaasa elada Eesti kümnevõistlejatele EM-l ja vaadata Gerd Kanteri viimast suurvõistlust. Rostocki oli maad veel umbes 275 km ja aega selle läbimiseks veel 10 päeva. Nii et tahes tahtmata oli vaja rohkem logelema hakata. Samas, Saksamaal on seda oluliselt odavam teha, kui Rootsis või Taanis. Pealegi on mõistlik paar päeva ikka varus hoida vääramatu jõu asjaolude puhuks. 

Päeva lõpp kujunes taas huvitavaks. Taanis on ka oma alkoholi piirikaubandus olemas ja Saksamaal mõnisada meetrit piirist nende Alko1000, kus käiakse massiliselt odavamat alkoholi ostmas. Olin ise selle tunnistajaks. Valdavalt oli kuulda ikkagi taani keelt poe järjekorras, mis asus juba Saksamaa pinnal. Mina tahtsin poest saia, vett ja mõnda õlut õhtuks. Saiaks sain ainult hamburgeri pätsid, vett suurtes pudelites polnudki, õlut purgis müüdi ainult kastide kaupa. Selline hulgilao moodi pood. Minusuguseid narre pole sinna ilmselt vaja ruumi võtma. 

Kukkus välja nii, et märkamatult olin sisenenud Saksamaale ja sama märkamatult läksin Taani territooriumile tagasi. Otsides ööbimiseks kohta mere ääres leidsin kaardilt koha, mis võiks olla sobiv. Ja oli ka, teelt mahakeeramise koha peal isegi telgi märk üleval, et lubatud.

IMG_1197.JPG

Ainult, et ma polnud teps mitte esimene ega ka viimane, kes selle koha avastas. 4 telki oli lõpuks puude all. Ühed neiud pöörasid veel tagasigi, nii et soovijaid jätkus. Vot sulle rahulikku telkimist mere ääres. Aga hullu polnud. Telk sai üles, ujumas käidud, klõbistasin hämaras puu all koormakile peal istudes blogi ja varsti oli vaikus majas ka. Imetlesin lahe teiselt kaldalt paistvat Flensburgi linnas asuvat uhket lossi. Hiljem säras täiskuu mere kohal väga ägedalt. 

Flensburgi-sõjakoolimaja.JPGFlensburgi kõrgem sõjakool

IMG_1190.JPGFlensburgi jäi Kollundi laagripaigast ainult  8-9 km.  

  

Üks mõte “61. päev (26.07.) Hejlsminde – Kollund 71 km” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.