Targutused

Tarkuseteri reisimisest Briti reisiajakirjaniku Chris Mitchelli sulest, kes  on käinud 75 riigis:

  1. Kogu senine elu on olnud võimalus raha teenida, kuid on ainult piiratud aeg, mil koguda raha asemel mälestusi reisides. Ei pea olema rikas, et reisida.  
  2. Iga rahva köök on väärt avastamist. Proovides erinavaid toite erinevates maades pole asi ainult toidu maitses, vaid see aitab mõista selle rahva omapära ja kultuuri.
  3. Külastades teisi riike ja rahvaid aitab see paremini väärtustada oma rahvast ja riiki. Oma maa ja rahva tõelisest väärtusest võib sageli aru saada alles sealt eemal viibides. Samuti aitab see näha, kuidas sinu riiki ja inimesi nähakse ja hinnatakse mujal.
  4. Iga väiksemgi võimalus mõnes teises riigis kohalikku keelt õppida rikastab.
  5. Tasub reisida kohtades, millest enne midagi ei tea. Avastamisrõõm on kõige suurem tundmatutes riikides, mille kohta kujundad arvamust otseallikast ehk enda silmade ja kõrvade läbi.
  6. Pole vaja reisi üleplaneerida. Ettevalmistusi reisiks tasub teha, aga alati võiks jääda ruumi ja aega ootamatuteks avastusteks ja kohtadeks, mida planeerimisel ei näinud ette. Nii avastad uusi kohti ise, ilma juhisteta ja plaanideta, eelarvamuste vabalt.
  7. Hea on reisil olles jäädvustada hetki, kuid ka kõike ise vahetult läbi teha ja kogeda. Nõnda saad uusi kogemusi ja elamusi, ammutada hetki endasse ka ilma kaamerat käes hoidmata.
  8. Inimesed, keda reisil kohtad, võivad muuta su elu ja anda juurde palju väärtuslikku.